LV   
Svētdiena, 26. maijs
Sākumlapa  Kontakti MEKLĒ DARBU PIEDĀVĀ DARBU
Aktuālie
1
Kopā sludinājumi
4754

Parakstīties uz jaunumiem
 
 
 
 
 
Īpašie piedāvājumi:


 

 

Atbildības ierobežojums Autortiesību atruna


Ziņas
Valdība uzdod konsultantam turpināt sarunas ar Hipotēku bankas potenciālajiem investoriem


Ministru Kabinets otrdien, 17. janvārī uzklausīja konsultanta „SEB Enskilda” sniegto informāciju par Hipotēku bankas komercdaļas pārdošanas stratēģijas īstenošanas gaitu un potenciālo investoru atkārtoti iesniegtajiem sākotnējiem (nesaistošajiem) piedāvājumiem.

Ņemot vērā konsultanta izvērtējumu un ieteikumu, valdība nolēma atbalstīt sarunu turpināšanu par visām aktīvu paketēm, uzaicinot potenciālos investorus piedalīties nākamajā procesa stadijā – veikt padziļināto izpēti.

Šobrīd, kā arī visā pārveides procesa gaitā Hipotēku banka turpina strādāt stabili un droši, nodrošinot klientiem pakalpojumus gan komercsegmentā, gan realizējot valsts attīstības programmas. Hipotēku banka ir gatava realizēt komercdaļas pārdošanas procesu, nodrošinot visu līgumsaistību izpildi un pakalpojumu pieejamību klientiem.

Pēc pircēju saistošo piedāvājumu saņemšanas, vadoties pēc konsultanta izvērtējuma un ieteikuma, Finanšu ministrija sadarbībā ar Hipotēku banku un konsultantu iesniegs izskatīšanai Ministru kabineta sēdē priekšlikumus Hipotēku bankas komercdaļas pārdošanas stratēģijas tālākai īstenošanai.

Hipotēku bankas pārveides mērķis ir izveidot attīstības institūciju valsts atbalsta programmu realizācijai, maksimāli efektīvi izmantojot Hipotēku bankas infrastruktūru, intelektuālo un finansiālo potenciālu, veicot bankas pārveidi valstij izdevīgā veidā un vienlaicīgi nodrošinot valsts atbalsta programmu realizācijas nepārtrauktību. Pārveides procesa gaitā Hipotēku bankas darbība tiek fokusēta uz tautsaimniecībai būtiskiem virzieniem – mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanu, uzņēmējdarbības uzsākšanas veicināšanu, infrastruktūras attīstīšanu un citiem nacionālās attīstības projektiem MK apstiprinātu programmu ietvaros.

Tā kā attīstības bankai/institūcijai galvenokārt ir papildinoša loma un tai nav jākonkurē ar citiem tirgus dalībniekiem, Hipotēku bankas daļai, kas nav tieši saistīta ar attīstības funkciju veikšanu, t.i. komercdaļai tiks nodrošinātas attīstības iespējas privātajā sektorā.

Hipotēku bankas pārveide tiek veikta saskaņā ar 2009. gada 24. novembrī MK apstiprināto koncepciju par VAS „Latvijas Hipotēku un zemes banka”  pārveidi par attīstības banku un šā gada 12. aprīlī MK izskatīto Hipotēku bankas pārveides plānu, kas paredz ar attīstības bankas funkcijām nesaistīto bankas komercdaļas nodalīšanu.

Aleksis Jarockis,
Komunikācijas nodaļas vadītājs


Pavisam Komentāru : 0
Vārds:

HoReCa nozares ziņas un raksti

Top.LV Latvijas Reitingi on-line.lv Darbs/Karjera Employment_Career