LV   
Svētdiena, 26. maijs
Sākumlapa  Kontakti MEKLĒ DARBU PIEDĀVĀ DARBU
Aktuālie
1
Kopā sludinājumi
4754

Parakstīties uz jaunumiem
 
 
 
 
 
Īpašie piedāvājumi:


 

 

Atbildības ierobežojums Autortiesību atruna


Ziņas
MKK atbalsta kārtību fizisko personu skaidras naudas uzkrājumu iemaksai kontā kredītiestādē


Pirmdien, 23. janvārī Ministru kabineta komitejas sēdē konceptuāli tika atbalstīts noteikumu projekts, kas paredz fizisko personu skaidras naudas uzkrājumu iemaksas kredītiestāde kontā kārtību. Līdz izskatīšanai Ministru kabinetā 31. janvārī kārtība vēl tiks precizēta.

2011. gada 15. decembrī stājās spēkā Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likums, kas nosaka:
•    Latvijas rezidentiem pienākumu – skaidras naudas uzkrājumu, kas pārsniedz 10 000 latu vai to ekvivalentu ārvalstu valūtā pēc Latvijas bankas noteiktā valūtas kursa, ieskaitīt kontā kredītiestādē;
•    amatpersonām pienākumu – skaidras naudas uzkrājumu, kas pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas (4 000 lati) vai to ekvivalentu ārvalstu valūtā pēc Latvijas bankas noteiktā valūtas kursa, ieskaitīt kontā kredītiestādē.

Noteikumos tiek atrunāts konkrēts brīdis, kurā tiek fiksēta naudas līdzekļu esamība kontā kredītiestādē, kas pierāda personas naudas līdzekļu esamību – 2012. gada 1.jūnija dienas beigās (pl. 24:00).

Laika noteikšana uzkrājumu fiksēšanai ir svarīga, lai iedzīvotāji, priekšlaicīgi (pirms 2012. gada 1.jūnija) ieskaitot uzkrājumu kontā kredītiestādē, neuzskata to par jau nofiksētu.

Jānorāda, ka deklarācijas iesniedzējiem, ieskaitot līdzekļus kontā kredītiestādē, netiek liegts brīvi rīkoties ar šo naudu, taču jāņem vērā, ka iemaksātā summa kontā vai kontos tiks fiksēta tikai 2012. gada 1. jūnija dienas beigās.

Deklarācijas iesniedzēji ir tiesīgi izvēlēties, kādā apjomā un kurā kredītiestādē vai kredītiestādēs veikt skaidras naudas uzkrājumu ieskaitījumu kontā vai kontos.

Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti jau laikus izvērtēt, vai atbilst likumā noteiktajiem kritērijiem par deklarēšanos un veikt skaidras naudas iemaksu kontā savlaicīgi, lai maija pēdējās dienās kredītiestādēs neveidotos iedzīvotājus apgrūtinošas rindas.

Ja personas naudas uzkrājumi ir ārvalstu valūtā, lai noteiktu kopsummas ekvivalentu latos, personai uzkrājumus ārvalstu valūtā jāpārvērtē atbilstoši Latvijas Bankas noteiktajam valūtas kursam 2011.gada 31.decembrī vai noteiktajai metodei, ja Latvijas Banka nekotē konkrēto valūtu (informācija atrodama Latvijas Bankas mājaslapā). Šobrīd Latvijas Banka nosaka valūtas kursu 40 ārvalstu valūtām. Uzkrājumi ārvalstu valūtā deklarācijas iesniedzējiem nav jākonvertē latos.

2012. gada 1. jūnijs ir izvēlēts, lai fiziskas personas skaidras naudas iemaksu kontā kredītiestādē veiktu pēc deklarācijas iesniegšanas Valsts ieņēmumu dienestā saskaņā ar Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumu, kas paredz ieskaitīt skaidru naudu kontā kredītiestādē, ja ir iesniegta mantiskā stāvokļa deklarācija un tajā ir norādīti skaidras naudas uzkrājumi.

Pēc 2011. gada 31. decembra personas skaidras naudas līdzekļu uzkrājumu kopsumma, kas norādīta mantiskā stāvokļa deklarācijā, var samazināties, līdz ar to situācijā, kad uzkrājumu pārvērtēšanas brīdī (ne vēlāk kā noteikumos noteiktajā naudas līdzekļu ieskaitīšanas brīdī) personas naudas līdzekļu summa vairs nepārsniedz 10 000 latu (Latvijas rezidentiem) vai 20 minimālās mēnešalgas (amatpersonām) vai to ekvivalentu ārvalstu valūtā, personai nav jāizpilda pienākums par skaidras naudas ieskaitīšanu savā kontā kredītiestādē.

Numismātikas kolekciju naudas zīmes, monētas un investīciju monētas nav jāieskaita skaidras naudas uzkrājumu kopsummā. Ja šādas naudas kopums veido ievērojamu daļu personas mantiskajā stāvoklī, persona informāciju norāda Mantiskā stāvokļa deklarācijā.

Detalizētu noteikumu projektu skatīt MK mājas lapā:
http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40239480&mode=mkk&date=2012-01-23.


Agnese Beļkeviča,
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece


Pavisam Komentāru : 0
Vārds:

HoReCa nozares ziņas un raksti

Top.LV Latvijas Reitingi on-line.lv Darbs/Karjera Employment_Career