LV   
Ceturtdiena, 20. jūnijs
Sākumlapa  Kontakti MEKLĒ DARBU PIEDĀVĀ DARBU
Aktuālie
1
Kopā sludinājumi
4754

Parakstīties uz jaunumiem
 
 
 
 
 
Īpašie piedāvājumi:


 

 

Atbildības ierobežojums Autortiesību atruna


Ziņas
LDDK atbalsta R.Ķīļa augstākās izglītības reformu idejasVakar LDDK padomes sēdē izglītības zinātnes ministrs Roberts Ķīlis iepazīstināja padomes locekļus un biedrus ar augstākās izglītības reformas idejām.

LDDK biedri norādīja, ka reformas augstākajā izglītība ir jāsasaista ar tautsaimniecības vajadzībām, piemēram, finansējuma piešķiršanā stingri vadīties pēc tām studiju jomām, kas prioritāri nepieciešamas Latvijas tautsaimniecībai. LDDK padomes locekļi rosināja stiprināt sadarbību, izstrādājot Memorandu par darba devēju iesaisti reformās un pasūtījuma veikšanu augstākās izglītības sektoram (Memorands). 

Savukārt R.Ķīlis informēja LDDK padomi par augstākās izglītības reformas virsmērķi - panākt, ka Latvijas augstskolas ir salīdzināmas ar starptautiskiem etaloniem. „To ir iespējams panākt, ja augstākā izglītība ir sasaistīta ar zinātni, kā arī tā ir efektīvi pārvaldīta un funkcionējoša,” norādīja R.Ķīlis

Atsaucoties uz studiju virzienu vērtēšanas projekta rezultātiem, kurā piedalījās ārvalstu eksperti, ministrs apstiprināja, ka sliktāk novērtētās programmas nav plānots finansēt no valsts budžeta līdzekļiem, savukārt labāk novērtēto programmu vidū tiks meklētas iespējas apvienot resursus un novērst dublēšanos.

Sarunā ar darba devējiem tika apspriesti plāni rosināt augstskolu pārvaldības reformu, ieviešot efektīvāk funkcionējošas augstskolu lēmējstruktūras, ar ārējo ekspertu iesaisti, kā arī par plāniem samazināt augstskolu skaitu, ar finansējuma palīdzību, stimulējot to sadarbību un konsolidējot pārklājošās funkcijas.

LDDK turpinās darbu pie Memoranda izveides starp darba devējiem un izglītības un zinātnes ministriju, kā arī citām interešu pusēm. 

LDDK biedri ir Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, Biznesa augstskola „Turības”, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (RISEBA), Baltijas Starptautiskā akadēmija.Agnese Alksne


Pavisam Komentāru : 0
Vārds:

HoReCa nozares ziņas un raksti

Top.LV Latvijas Reitingi on-line.lv Darbs/Karjera Employment_Career