LV   
Pirmdiena, 15. jūlijs
Sākumlapa  Kontakti MEKLĒ DARBU PIEDĀVĀ DARBU
Aktuālie
0
Kopā sludinājumi
4754

Parakstīties uz jaunumiem
 
 
 
 
 
Īpašie piedāvājumi:


 

 

Atbildības ierobežojums Autortiesību atruna


Ziņas
Paredzēs degvielas konfiskācijas izvēles iespēju


Otrdien, 10. janvārī Ministru kabineta sēdē tika apstiprināti grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksā, paredzot izvairīties no situācijām, kad ar muitas kravas ievešanas vai izvešanas kopsavilkuma deklarācijas laicīgu neiesniegšanu komersanti būtiski apgrūtina un paildzina muitas formalitāšu kārtošanu, kā arī paredzot muitošanai pakļauto preču (tostarp degvielas), ko ieved Latvijas Republikas muitas teritorijā, apejot muitas kontroli, konfiskācijas izvēles iespēju.

Saskaņā ar Muitas kodeksa nosacījumiem par katru kravu noteiktos termiņos ir jāiesniedz ievešanas/izvešanas kopsavilkuma deklarācija. Ievešanas un izvešanas kopsavilkuma deklarācijās norādāmie dati jāsaskaņo, lai nodrošinātu kopēju riska analīzes pamatu visā Eiropas Savienībā un lai nodrošinātu efektīvu informācijas apmaiņu starp muitas iestādēm.

Lai veicinātu laicīgu minētās deklarācijas iesniegšanu un atvieglotu muitas formalitāšu kārtošanu, ar likumprojektu paredzēts noteikt administratīvo atbildību par ievešanas vai izvešanas kopsavilkuma deklarācijas neiesniegšanu muitas iestādē noteiktajā termiņā.

Neiesniedzot kopsavilkuma deklarāciju noteiktajā termiņā, tiks paredzēts brīdinājums vai naudas sods no pieciem līdz piecdesmit latiem. Savukārt, ja tas izdarīts atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas – no piecdesmit līdz simt latiem.

Šobrīd muitas amatpersonas bieži saskaras ar gadījumiem, kad Latvijā, nedeklarējot ar vieglajām automašīnām, tiek ievesti naftas produkti (degviela) apmērā, kas pārsniedz no nodokļa atbrīvojamo daudzumu. Minētais pārkāpums paredz obligāti konfiscēt nedeklarētās preces vai citas vērtības. Taču degviela izņemšana un konfiskācija ir saistīta ar vairākām papildu darbībām un speciālā tehniskā nodrošinājuma izmantošanu, kas nepieciešams, lai izpildītu prasības naftas produktu pārvadāšanā, uzglabāšanā, sertificēšanā un realizācijā. Tāda rīcība ar izņemtiem un konfiscētiem naftas produktiem rada Valsts ieņēmumu dienestam nesamērīgu ar preces vērtību papildu resursu izmantošanas slogu.

Tāpēc ar likumprojektu tiek paredzēta iespēju pie noteiktiem apstākļiem, kad persona ir gatava samaksāt muitas nodokli, akcīzes nodokli un pievienotās vērtības nodokli par degvielu, kuras daudzums pārsniedz to normu, par kuru neiekasē minētos nodokļus, degvielas konfiskācijas izvēles iespēju. Tā tiks novērsta situācija, kad izmaksas ir lielākas nekā ieguvums.
Grozījumus likumā vēl skatīs un par tiem lems Saeima.

Grozījumus skatīt MK mājas lapā:
http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40235830&mode=mk&date=2012-01-10.


Agnese Beļkeviča,
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece


Pavisam Komentāru : 0
Vārds:

HoReCa nozares ziņas un raksti

Top.LV Latvijas Reitingi on-line.lv Darbs/Karjera Employment_Career