LV   
Pirmdiena, 15. jūlijs
Sākumlapa  Kontakti MEKLĒ DARBU PIEDĀVĀ DARBU
Aktuālie
0
Kopā sludinājumi
4754

Parakstīties uz jaunumiem
 
 
 
 
 
Īpašie piedāvājumi:


 

 

Atbildības ierobežojums Autortiesību atruna


Ziņas
Stingrāk vērsīsies pret pārkāpējiem kases aparātu un kases sistēmu jomā


Otrdien, 10. janvārī Ministru kabineta sēdē tika apstiprināti Finanšu ministrijas sagatavoti grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksā ar mērķi novērst Latvijā pastāvošo situāciju attiecībā uz pretlikumīgu iejaukšanos kases aparātu un kases sistēmu programmatūrās, mērķtiecīgi slēpjot vai samazinot ar nodokli apliekamos ienākumus.

Grozījumi paredz pastiprināt atbildību par pārkāpumiem kases aparātu un kases sistēmu jomā atbilstoši izdarītā pārkāpuma smagumam, nosakot lielāku administratīvā pamatsoda – naudas soda - apmēru, kā arī paredzot administratīvo papildsodu - administratīvā pārkāpuma izdarīšanas rīka konfiskāciju.

Veicot nodokļu kontroles pasākumus tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietās, Valsts ieņēmumu dienests ir konstatējis gadījumus, kad atsevišķu uzņēmumu darbinieki veic krāpnieciskas darbības – labo vai dzēš kases aparāta fiskālajā atmiņā vai elektroniskajā kontrollentē esošo informāciju. Tādējādi netiek pilnā apmērā samaksāts pievienotās vērtības nodoklis, uzņēmuma ienākuma nodoklis un rodas situācija, kad faktiski nav nosakāms arī pamatparāda summas apjoms, no kura vajadzētu iekasēt arī nokavējuma naudu.

Tāpat arī konstatēts, ka šobrīd noteiktie administratīvie sodi par šādiem pārkāpumiem nesasniedz savu mērķi.

Tādējādi grozījumi paredz par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtības neievērošanu un lietotāju pienākumu nepildīšanu vienotu soda apmēru - fiziskām un juridiskām personām no simts līdz pieciem simtiem latu.

Attiecīgi paredzēts palielināt atbildību par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu neuzstādīšanu un neizmantošanu, nosakot par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu neuzstādīšanu un neizmantošanu naudas sodu fiziskām personām no simts līdz pieciem simtiem latu, bet juridiskām personām – no simts līdz tūkstotim latu.

Savukārt par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu neuzstādīšanu un neizmantošanu kases un norēķinu operāciju veikšanai valūtas maiņas punktos paredzēts naudas sods fiziskām personām no simts līdz sešiem simtiem latu, bet juridiskām personām – no tūkstoša līdz vienam tūkstotim pieciem simtiem latu.

Tāpat likums pants tiek papildināts ar jaunu daļu, kas paredz par kases aparāta, kases sistēmas, specializētās ierīces un iekārtas lietošanu, ja ir mainīta tās konstrukcija vai programma, ar ko tādējādi radīta iespēja slēpt vai samazināt ar nodokļiem un nodevām apliekamo objektu, piemērot naudas sodu fiziskajām personām no viena simta piecdesmit līdz tūkstotim latu, bet juridiskajām personām – no trīs simtiem  līdz trīs tūkstošiem latu, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus vai bez konfiskācijas.

Paredzams, ka sodi šādā apmērā darbosies kā preventīvs līdzeklis un novērsīs atkārtota pārkāpuma izdarīšanu.

Grozījumi veikti saskaņā ar Pasākumu plānu ēnu ekonomikas apkarošanai un godīgas konkurences nodrošināšanai 2010.-2013.gadam. Saskaņā ar Plānā paredzētajiem pasākumiem, normatīvo aktu prasībām neatbilstošu elektronisko kases aparātu vai kases sistēmu izmantošana ir daļa no ēnu ekonomikas, kā rezultātā būtiski jāpalielinās iespējām atklāt un ierobežot krāpnieciskas darbības ar kases aparātiem un kases sistēmām, kā arī jābūt novērstai iespējai izvairīties no nodokļu maksāšanas.
Grozījumus likumā vēl skatīs un par tiem lems Saeima.

Grozījumus skatīt MK mājas lapā:
http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40226323&mode=mk&date=2012-01-10.


Agnese Beļkeviča,
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece


Pavisam Komentāru : 0
Vārds:

HoReCa nozares ziņas un raksti

Top.LV Latvijas Reitingi on-line.lv Darbs/Karjera Employment_Career